יש לך ספר שמאוד רוצה לראות אור?

אנחנו נעשה את זה עבורך

יש לך ספר שמאוד רוצה לראות אור?

אנחנו נעשה את זה עבורך

החיים שווים סיפור!

שבוע הספר, שבעצם כבר מזמן הפך לחודש הספר, הוא הזדמנות מצוינת לספר לכם על אחד הצדדים המרתקים יותר בעבודה בסטודיו שלי – עיצוב והוצאה לאור של ספרים. זו גם הזדמנות להתמקד בסוג מיוחד מאוד של ספרים, סיפורי חיים.

עד כה זכיתי לקדם וללוות את תהליך היציאה לאור של יותר מ-200 ספרים, סיפורי חיים (אוטוביוגרפיות וביוגרפיות), ספרי הנצחה וזיכרון, ספרי מתנה (למשל ליום הולדת עגול), ספרות מקצועית, פרוזה לילדים ולמבוגרים ואפילו ספרי בישול (אולי הגיע הזמן לאגד לספר יפה את כל המתכונים של סבתא?).

לפעמים אני נדרשת "רק" למלאכת העיצוב והעימוד – הכריכה, האיורים, התצלומים וכל מה שהופך את הספר למושך ונוח לקריאה מבחינה ויזואלית. בפעמים אחרות אני עוזרת לספר לצאת לאוויר העולם משלב הרעיון הראשוני, דרך הכתיבה על ידי כותבים מקצועיים ועד ההכנה וההבאה לדפוס.

בכל אחד מהמקרים מה שקורה הוא שאני זוכה לראות חלום של אנשים קורם עור וגידים ומתגשם, וזה מרגש מאוד מאוד.

אתם בוודאי יכולים לתאר לעצמכם שמרגש במיוחד לעסוק בסיפורי חיים ולעזור לאנשים להנציח את הסיפור שלהם, יחד עם ההיסטוריה, עבור הדורות הבאים, במשפחה ובכלל.

יכול להיות שאתם חושבים שהחיים שלכם בכלל לא מלאי תהפוכות, מעברים ושינויים דרמטיים כמו שנהוג למצוא באוטוביוגרפיות מהסוג הזה.

אבל אתם יודעים משהו? לכל אחד יש סיפור לספר.

אנחנו כל הזמן מספרים סיפורים, באופן יומיומי – על האוטו שנתקע בדיוק כשמיהרנו לאיזה מקום, על המזוודות שלא הגיעו אחרי הטיסה, על המתנה היפה שקיבלנו בהפתעה – על כל מה שמרגש, משמח, מסעיר, מעצבן, מרגיז או מסקרן אותנו.

אז לספר סיפורים קטנים אתם יודעים. ומה עם לספר סיפור גדול – את סיפור החיים שלכם? זה נשמע אולי מפחיד, אבל אני מבטיחה לכם שזה שווה לגמרי – זהו תהליך מרתק שגורם לנו לבחון את האופן שבו אנחנו חושבים על חיינו. יש לו גם ערך תרפויטי אדיר, אבל הוא גם טומן בחובו הנאה גדולה. חוץ מזה, תתפלאו לגלות כמה אנשים בסביבתכם ירצו לקרוא אותו!

הסיפור שלכם כולל גם את "האקשן" – מה חוויתם ומה עברתכם, וגם את "החוויה" – אילו רגשות, תובנות ולקחים למדתם. וכל אלה הם רק שלכם – אין אף אדם אחר בעולם שחווה בדיוק את מה שאתם חוויתם ולמד בדיוק את מה שאתם למדתם באותה דרך כמוכם. חשבו כמה מעניין ומאתגר לארגן את החיים שלכם לכדי סיפור!

אם זה מדגדג לכם אבל אין לכם מושג איך מתחילים ואיך עושים את זה אתם מוזמנים להתייעץ איתי. בכל מקרה אני ממליצה לכם להתחיל לחשוב על איך הייתם מספרים על ואת החיים שלכם. החיים שלכם שווים סיפור. אתם שווים סיפור!

שיהיה שבוע הספר שמח ומלא בסיפורים נפלאים!

דילוג לתוכן